Krásný úspěch v závodě na MS v horském maratonu.

Pár slov k závodu:

Mgr. Milan Janata v sobotu 18.6.2016 absolvoval první vrchol sezóny a vyšel mu na jedničku s hvězdičkou. Máme radost, že vše klaplo přesně jak mělo a podařilo se mu na MS v horském maratonu ve slovinském Podbrdu vybojovat krásné 10. místo. Ve světové konkurenci 22 států, kdy každý stát mohl postavit maximálně 4 běžce, jak sám řekl "s umístěním i časem jsem absolutně spokojen". Podařilo se mu doběhnout jako první Čech a další se umístil na 25. místě a to současný maratonský mistr Petr Pechek, 26. Pavel Brýdl a 45. Honza Kohut. Odstup od vítěze, který byl pouze 10min, což na závodě, který mu trval 3h 54min nic není. Na posledním kopci byl dokonce sedmý, bohužel následný pád zamezil získat lepší umístění. Milan neskrýval radost, protože mnohonásobně překonal svá očekávání. Zatím nejlépe doběhl český závodník v třináctileté historii konání MS na 6. místě a to bylo na dosah.