9. 9. 2008

Hejtman Bradík navštívil spolu s Leošem Hegerem obec Stračov

Napsali o nás

Obec Stračov vydala ke svému 650. výročí vzniku vlastní DVD a pozvala v neděli 7. září 2008 na návštěvu hejtmana Pavla Bradíka a Leoše Hegera.
Na Obecním úřadě ve Stračově se setkání s hejtmanem ing. Pavlem Bradíkem a doc. MUDr. Leošem Hegerem, Csc., zúčastnili starosta obce ing. Homoláč, místostarosta Souček, zastupitelka přilehlé obce Klenice, ředitel akciové zemědělské společnosti Mžany ing. Pešek a další zastupitelé. Po uvítání hostů přišla na řadu diskuse kolem projektu víceúčelového domu, který by měl v obci centralizovat řadu služeb nejenom z oblasti volnočasových aktivit obyvatel. V tomto budoucím areálu plánují v obci vybudování bytu pro místního praktického lékaře, nabídnou prostory místním sdružením či spolkům a plánují také vybudování dětského hřiště. V současnosti jsou ve fázi projekční a plánují zde také získat některou z dotací na realizaci projektu. V tom nabídl pomoc královéhradecký hejtman ing. Pavel Bradík, který jako příklad uvedl podobný už realizovaný projekt v obci Vítězná.
Leoš Heger poté otevřel diskusi na téma bezpečnosti dopravy v přilehlé obci Klenice, za kterou hovořila zastupitelka Hana Mikešová. Klenice jsou natolik zatížené dopravou, že ani nemohly vytvořit přechod pro chodce, jelikož by se dopravní situace ještě výrazněji zhoršila. Podle přítomných místních zastupitelů je stav v Klenicích špatný také díky tomu, že se řidiči kamiónů snaží přes obec vyhnout zpoplatněným komunikacím a jezdí příliš rychle. Podle docenta Leoše Hegera by tuto situaci mohly vyřešit elektronické tabule zaznamenávající rychlost projíždějících a upozorňující tak řidiče na zvýšenou rychlost. Hejtman Bradík k tomu přidal poznatek, že jeden přetížený kamión je ve svém důsledku pro místní komunikaci to samé jako průjezd třiceti tisíc osobních automobilů.

Odkazy:


http://www.bradik.cz/

http://www.leosheger.cz/novinky/detail/id/79

Fotogalerie