7. 12. 2015

LISTOPAD 2015 V MATEŘSKÉ ŠKOLE STRAČOV

PUTOVÁNÍ SE SKŘÍTKEM PODZIMÁČKEM

Ve čtvrtek 5.11. nás opět navštívil náš kamarád skřítek Podzimáček.  Známe se s ním již od loňského podzimu, kdy s námi prožil moc pěkný den.

Stejně jako loňský rok nám i letos náš kamarád připravil řadu úkolů s podzimní tématikou.

Poté,  co jsme všechny úkoly úspěšně splnili, nám Podzimáček připravil tajuplnou cestu naší školkou, na jejímž konci na nás čekala sladká odměna!

Den s Podzimáčkem jsme si pěkně užili a těšíme se, že nás příští podzim zase navštíví. 

 

 

DIVADLO V HOŘICÍCH

V pátek třináctého jsme se vypravili do nedalekých Hořic za kulturou. V kulturním zařízení Koruna na nás čekalo představení „JAK ŠLY NOTY DO PEKLA“ - podle opery ČERT A KÁČA. 

Před dětmi se odehrála celá pohádka o hubaté Káče, které se všichni chlapci vyhýbali, až se Káča chytla samotného čerta. Operní melodie byly do děje začleněny zcela přirozeně, jako písničky a děti měly možnost vyslechnout ze záznamu čtyři árie a další hudební motivy jako hudební podkreslení samotné hry. Představení s dobovou výpravou, stylovými kostýmy a čtyřmi herci se dětem velice líbila, ani samotní pekelníci nás však nezastrašili...

 

 

DIVADLO VE ŠKOLCE

Dne 20. listopadu, navštívilo naši mateřskou školu Nezávislé divadlo s představením nazvaným Příběhy z boudy.  Dva hlavní protagonisté, Kašpárek a děvečka, nás s pomocí loutek provedli dvěma krásnými příběhy. Příběhy byly velmi zábavné a skrývalo se v nich i ponaučení pro náš běžný život. Dětem se přestavení moc líbilo, zasahovaly do děje a aktivně se podílely na celém příběhu. Divadélku děkujeme a těšíme se na další milou návštěvu.

 

 

ADVENTNÍ DÍLNA

Je 29. listopadu – 1. adventní neděle. Společně se spolkem Šikovné ručičky jsme do naší školky pozvali děti s rodiči a další spoluobčany. Všichni příchozí si mohli nejprve prohlédnout vánočně vyzdobenou školku, naladit se poslechem vánočních písní a koled, občerstvit kávou či čajem a pak se s chutí pustit do tvoření a vyrábění.  Nápaditost a zručnost využili děti i dospělí při výrobě svícnů a ozdob ze šišek. Obrovskou radost měly děti ze zhotovení papírového andělíčka nebo namíchaní barevné koupelové soli do dárkového balení. Velký úspěch mělo jako každý rok zdobení, ale i ochutnávka perníčků, které nám upekla naše paní kuchařka.

Velmi očekávaní a vítaní byli herci divadla Kozlík, kteří k nám do školky zavítali s pohádkou „Jak Mikuláš ztratil berlu“. Pohádku děti zhlédly se zatajeným dechem a odvážní diváci si po skončení představení mohli loutky zblízka prohlédnout a vyfotografovat se s nimi.

V závěru nedělního odpoledne jsme se všichni shromáždili na návsi obce, kde jsme společně s dětmi z kroužku „Stračovské hvězdičky“ zazpívali známé koledy u příležitosti rozsvícení vánočního stromu.

 

 

PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A PEVNÉ ZDRAVÍ V NOVÉM ROCE 2016.

 

 

Fotogalerie