15. 2. 2016

LEDEN 2016 V MATEŘSKÉ ŠKOLE STRAČOV

V prvním měsíci nového roku jsme si připomněli význam tradice a zvyku Tří králů, společně jsme si také zazpívali. Sněhové nadílky jsme využili k různým hrátkám na sněhu a se sněhem. Naplánovali jsme si zimní olympiádu, ale i když venku nebyl žádný sníh, nás to neodradilo a olympiádu jsme si uspořádali ve školce.  Původně plánovaný Pohádkový týden se nám rozložil do tří týdnů. Pohádky jsme si nejen četli, vyprávěli, malovali, ale také jsme si i některé zahráli.

 

ZIMNÍ OLYMPIÁDA

Dne 13.1.2016 došlo v naší školce k slavnostnímu zahájení „zimních olympijských her“. Pro nepřízeň počasí jsme sportovní zápolení přesunuli do prostor školky, ovšem ani to nám nezabránilo vzdát se zimních radovánek! Jezdili jsme na lyžích, hráli hokej, koulovali se, sjížděli zasněžený kopec a házeli pukem.

Po úspěšném zdolání všech sportovních disciplín jsme za zvuků slavnostních fanfár převzali zasloužené diplomy a zdravou odměnu.

Sportovní zimní olympiáda se nám moc vydařila a společně se těšíme na její letní verzi.

Sportu zdar!

 

DIVADLO V HOŘICÍCH

V úterý 26. ledna 2016 jsme se všichni od rána těšili do hořického kulturního domu Koruna na představení Pohádky ze starého mlýna aneb nebojte se hastrmanů. Představením nás provázeli dva herci, kteří dětem nejprve přiblížili, kdo jsou vodníci, kde a jak žijí a jak se proměňují.

Děj pohádky nás zavedl k rybníku u starého mlýna, kde žil a pracoval mlynář Pečenka s hodnou dcerou Aničkou. Rybník obýval vodník Břehule se synkem Žabíkem a velkým kaprem Ferdou. Zápletkou pohádky byl spor mlynáře, který svou fajfkou vyhozenou do rybníka uhodil vodníka a ten mu natruc zastavil mlýnské kolo a nechal zmizet všechnu vodu ze studny.

Pohádka pokračovala dalšími hádanicemi a legračními schválnostmi mezi mlynářem Pečenkou a vodníkem Břehulem. Nebýt hodné a rozumné Aničky i Žabíka, neměla by pohádka šťastný konec. Díky jejich vzájemnému zalíbení a kouzelným bylinkovým čajům došlo k usmíření a porozumění i mezi mlynářem s vodníkem.

Představení herci z hradeckého Divadélka pro školy zahráli s vtipem a humorem a u dětských diváků sklidili velký úspěch.

Fotogalerie