21. 3. 2016

ÚNOR 2016 V MATEŘSKÉ ŠKOLE STRAČOV

Poslední zimní měsíc jsme se s dětmi seznamovali s činnostmi celého dne, s různými časovými, prostorovými pojmy a znaky ročních období. Seznámili jsme se s novými povoláními dospělých, s výsledky jejich práce.

BUBENICKÁ DÍLNA

V pátek 12. února k nám zavítal pan Andrš se svojí netradiční bubenickou dílnou. Děti se přesvědčily, jak se dají využít věci kolem nás k produkci zvuku, zbavily se přebytečné energie a naučily se něco nového. Hrály jsme na recyklované materiály (plastové sudy, hrnce, chrastítka z plechovek, atd.) pomocí paliček zakončených tenisovým míčkem. 

Děti také zjistily, jak je jednoduché se naučit pár rytmů pomocí rytmického slabikování a popěvků, které potom převádí do hry na nástroje. Formou hry se učily akcentům, gradacím, počítání atd. Součásti dílny byl i bodydrumming, což je rytmus na tělo - tleskání, pleskání a dupání při tanci.

Bubenickou dílnu jsme si všichni náramně užili a těšíme se na další podobné dovádění. :-)


PYŽAMOVÝ DEN

Dne 26 .února jsme v naší školce měli  ,, Pyžamový den“.

Děti i učitelky strávily celý den v nezvyklém nočním úboru. Legrace začala už ráno, když jsme se takto ,,vymódění“  vítali u dveří. V pyžamkách jsme soutěžili, tančili, obědvali a užili si spoustu zábavy. Jen spát se nikomu nechtělo...

 

Fotogalerie