25. 4. 2016

BŘEZEN 2016 V MATEŘSKÉ ŠKOLE STRAČOV

V březnovém měsíci jsme děti vedli k uvědomování si změn v přírodě, které jsou spojené s příchodem jara, učili je znát a chránit rostliny a také si uvědomit si, že rostliny přispívají ke zkvalitnění životního prostředí.

První jarní měsíc jsme zahájili plaveckou výuku v plaveckém bazénu v Hořicích.

Ve čtvrtek 10. Března jsme potěšili básničkou a písničkou dámy v Dámském klubu.

DIVADLO VE ŠKOLCE

Naši školku opět navštívilo naše oblíbené divadélko, tentokrát s pohádkou o Českém Honzovi. Loutky nás vtipnou formou provedly známým příběhem o líném Honzovi, kterého ale láska naštěstí napravila. Děti byly z představení  nadšené, aktivně se zapojovaly do děje a nakonec loutky i jejich ,,vodiče“ odměnily bouřlivým potleskem. Již teď se těšíme, s jakým příběhem nás navštíví příště!

 

 

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ S JARNÍ TVOŘIVOU DÍLNOU

V úterý 22. března odpoledne jsme s děvčaty ze spolku Šikovné ručičky přivítali ve školce rodiče dětí i další spoluobčany na Velikonoční dílně. Na začátek mezi nás zavítal pan starosta Luděk Homoláč, který pohovořil o stavu budovy školky a o plánovaném zlepšení parkování aut na návsi nedaleko školky. Všichni se mohli občerstvit kávou nebo čajem a pak se již pustili do tvoření.

Svou zručnost při stříhání a lepení si děti s rodiči vyzkoušeli při výrobě barevné kytičky z papíru, která jim pak posloužila jako ozdobný zápich do květináče. S velkým nadšením se děti hrnuly do zdobení různých karnevalových masek. Mohly si tak zkusit práci s barevnými flitry a třpytkami, což uvítaly hlavně holčičky.

Paní kuchařka Petra Ryglová napekla spoustu medových perníčků, které si každý podle své fantazie a schopností dozdobil. Řada dětí podlehla vůni perníku a musela jej i ochutnat. Komu ještě stačily síly a výdrž, mohl si vytvořit velikonoční závěs nebo si jen tak v klidu posedět a popovídat.

   

 

PSÍ NÁVŠTĚVA

Ve čtvrtek 24. března dopoledne školka zažila neobvyklou návštěvu. Se čtyřmi štěňaty malých labradorů k nám přijely paní Hájková a Kolářová. Čtyři chundelaté mazlíky předvedly na školní zahradě. "Celkem se nám před šesti týdny narodilo osm štěňat, čtyři byly černé a čtyři smetanové barvy," řekla dětem paní Hájková. Dva černé a dva smetanové labradory si mohly děti pohladit, některé je i trochu poškádlily. Pejsci byli velmi přítulní a děti se s nimi nemohly rozloučit. Labradoři se vyznačují velmi milou a přátelskou povahou, jsou bystří a oddaní svému pánovi. V dospělosti jsou vysocí až 60 centimetrů a váží až 40 kilogramů.

 

 

Fotogalerie