11. 5. 2016

DUBEN 2016 V MATEŘSKÉ ŠKOLE STRAČOV

DEN NA STATKU U BEDNÁŘŮ

Jedno dubnové pondělí jsme s dětmi navštívili místní statek - Hospodářství u Bednářů, kde jsme měli příležitost seznámit se se zvířátky, o kterých si ve školce právě povídáme. A že jich u Bednářů na statku mají opravdu hodně. Kravičky, telátka, králíky, psy, bažanty, holuby, labutě, kachny a rybník plný ryb. Děti se nadšeně se zvířátky seznámily, mohly je pozorovat při jejich každodenních činnostech a užily si hezké dopoledne v příjemném prostředí.

 

 

S BÁSNIČKOU DO STĚŽER…

Ve čtvrtek 14. dubna jsme se zúčastnili recitační soutěže Stěžerská básnička, kterou pořádala Mateřská škola ve Stěžerech. Na letošní ročník soutěže malých recitátorů přijelo přes 20 dětí ze sedmi mateřských škol. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, a to pro děti do pěti let a pro děti nad pět let.

Naši školku úspěšně reprezentovaly čtyři děti. V mladší kategorii se ve Stěžerech předvedly Anička Ryglová s básní Na jaře od Františka Hrubína a Klárka Bezděková s básní Jiřího Žáčka Malovaná pohádka. Mezi staršími dětmi recitovala Majda Homoláčová báseň Františka Hrubína Malíř a pohádka a Matyáš Teska přednesl verše Josefa Bruknera Vlastní podobizna.

Všechny účinkující a jejich obdivuhodné výkony spravedlivě hodnotila a chválila několikačlenná porota. V každé kategorii porotci nakonec udělili dvě první místa, všichni soutěžící si odnesli diplom a keramické sluníčko připomínající medaili. Ve volné chvilce si děti mohly pohrát se svými kamarády ve stěžerské školce a pochutnat si na voňavé koblize.

 

 

 

ČARODĚJNICKÉ DOPOLEDNE

V pátek 29. dubna jsme se všichni slétli na košťatech či košťátkách ve školce v čarodějnických kostýmech, abychom si užili čarovné dopoledne. Nejprve jsme si každý vyrobili "magickou" čarodějnici, která nám má po vhození do sobotního ohně splnit napsané přání. Po čarodějnickém reji v rytmu diska a společném focení na nás čekalo překvapení. Do školky k nám zavítalo divadlo s pohádkou "Jeníček a Mařenka". A že to byla moc pěkná pohádka, pohádka ušitá na míru právě pro tento den. Všichni jsme si čarodějnické dopoledne ve školce užili.

   

Fotogalerie